Stay Away!
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Sklep zoologiczny

5 posters

Strona 1 z 3 1, 2, 3  Next

Go down

Sklep zoologiczny Empty Sklep zoologiczny

Pisanie by Klusek Pon 28 Lip 2014, 22:17

Sklep zoologiczny 2nlb6ki
Brakuje ci towarzysza? Najwyższy czas wstąpić w progi sklepu zoologicznego i znaleźć odpowiedniego dla siebie.
Klusek
Klusek
Dyrektor Klusek


https://stayaway.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Sklep zoologiczny Empty Re: Sklep zoologiczny

Pisanie by Naoki Vendell Pią 02 Sty 2015, 21:44

Jeszcze niedawno Naoki tu był, poszukując swojego pająka. Miejsce od razu mu się spodobało, co poradzi - spora ilość wszelakiego rodzaju zwierzaków, zabawek dla nich i ogólnie całego z nimi związanego asortymentu zdecydowanie budowała tutaj przyjemną atmosferę. Kiedy więc doszedł do wniosku, że potrzebuje pracy lepiej płatnej, a co ważniejsze - bardziej regularnej, niż pozowanie jakiemuś człowiekowi, którego nadal nie poznał do zdjęć - i znalazł ogłoszenie w internecie, od razu postanowił wydrukować swoje dość ubogie, jak przystało na osobę w tym wieku CV i przyjść.
- Dzień dobry!
Odezwał się, wchodząc do sklepu i rozglądając za właścicielem. Cóż, miał nadzieję, że nikt go nie uprzedził i, że brak doświadczenia zawodowego nie okaże się problemem. W ogłoszeniu nie było nic na jego temat napisane, więc jakaś nadzieja jest... no. Drugi problem to dogadanie się co do godzin, bo i Naoki dni miał dość szczelnie zapełnione, ale... no, jakoś dadzą radę! Trzeba być optymistą!
Naoki Vendell
Naoki Vendell
Ciasteczkowy potwór

Wzrost : 176 cm
Zawód : Absolwent liceum/Model Juliena ;<
Age : 27

https://stayaway.forumpolish.com/t222-naoki-vendell

Powrót do góry Go down

Sklep zoologiczny Empty Re: Sklep zoologiczny

Pisanie by Nanao Akito Pią 02 Sty 2015, 23:21

Stał na zapleczu, na niewielkim stołku, wykładając na półki świeżą dostawę karmy. Początkowo nie usłyszał przybycia klienta i dalej robił swoje. Dopiero miauczący Książę przywrócił go do sklepowej rzeczywistości. Wziął kota na ręce i wyszedł na sklep.
- Dzień dobry. - odezwał się, stawiając grubego sierściucha na ladzie i przypatrując się młodzieńcowi. - W czym mogę pomóc?
Skądś go kojarzył. Przynajmniej tak mu się wydawało. Nie miał za grosz pojęcia do twarzy, a przez jego sklep przewijało się codziennie mnóstwo osób. Nie było więc możliwości, żeby zapamiętał każdego.
Nanao Akito
Nanao Akito

Wzrost : 167 cm
Zawód : Właściciel sklepu zoologicznego
Age : 32

https://stayaway.forumpolish.com/t295-nanao-akito#1387

Powrót do góry Go down

Sklep zoologiczny Empty Re: Sklep zoologiczny

Pisanie by Naoki Vendell Sob 03 Sty 2015, 01:42

- Ja w sprawie ogłoszenia o pracę.
Powiedział. Miał cholerną nadzieję, że nie zostanie ot tak spławiony. Miał niby te osiemnaście lat ledwo, bo ledwo, ale zawsze coś. Nie miał doświadczenia, ale... no, nabierze go, nikt nie rodzi się już z doświadczeniem! Nie był nawet pewien, co konkretnie miałby tu robić, ale nie sądził, by rozkładanie towaru, czy obsłuchiwanie klientów było czymś bardzo trudnym. Informacji o zwierzętach pewnie musi się nauczyć, ale to da radę zrobić. Potrzebował tej pracy!
- Przyznaję, że to by była moja pierwsza praca, ale... doświadczenia nabiorę. Ze zwierzętami sobie radzę i dam radę się nauczyć, czego będzie trzeba. - dodał po chwili. Sam nie wiedział właściwie, po co, chyba zwyczajnie nie chciał się dać spławić. Ta oferta była zdecydowanie najfajniejsza z tych, które znalazł.
Uśmiechnął się, jak to on. Nie sądził, że taka sytuacja może go zestresować. Niby wiedział, że najgorsze, co może usłyszeć to "nie" i nic strasznego by się absolutnie nie stało. Chyba jednak na każdego coś w ten sposób działa i tyle. Dla Naokiego było to widocznie załatwianie tego typu spraw.
Naoki Vendell
Naoki Vendell
Ciasteczkowy potwór

Wzrost : 176 cm
Zawód : Absolwent liceum/Model Juliena ;<
Age : 27

https://stayaway.forumpolish.com/t222-naoki-vendell

Powrót do góry Go down

Sklep zoologiczny Empty Re: Sklep zoologiczny

Pisanie by Nanao Akito Sob 03 Sty 2015, 14:03

- Serio? - zdumiał się. Wywiesił to ogłoszenie tak dawno temu, zaraz po śmierci poprzedniego właściciela, ale nie sądził, że ktoś na nie odpowie. W końcu opieka nad zwierzętami to nie taka prosta sprawa.
Wziął od chłopaka CV i przejrzał je. Faktycznie, nie miał może doświadczenia, ale widać było, że naprawdę mu na tej pracy zależy.
- Dobra, po pierwsze, jestem Nanao. - podał mu rękę, przedstawiając się. - Jestem niewiele starszy, więc zdecydowanie możemy mówić sobie po imieniu. Po drugie, opiekowałeś się kiedyś jakimś zwierzątkiem? To dosyć ważne w tej pracy, umieć o nie zadbać, plus jakaś wiedza też się przydaje, gdy klient nie jest czegoś pewien. Szukam pomocnika głównie na weekendy, wtedy jest największy ruch, a ja nie nadążam obrobić klientów i zająć się towarem. Plus dwa razy w ciągu tygodnia, po południu. Stawka nie jest może jakaś super, ale myślę, że jak na pierwszą pracę Cię usatysfakcjonuje. - tu podał mu proponowaną kwotą na godzinę. - To jak? - zapytał, głaszcząc miękkie futerko Księcia, który wyraźnie był zaintrygowany chłopakiem. Podszedł do niego, obwąchał mu kurtkę, a potem trącił łapą, jakby dopominał się o pieszczoty.
Nanao Akito
Nanao Akito

Wzrost : 167 cm
Zawód : Właściciel sklepu zoologicznego
Age : 32

https://stayaway.forumpolish.com/t295-nanao-akito#1387

Powrót do góry Go down

Sklep zoologiczny Empty Re: Sklep zoologiczny

Pisanie by Naoki Vendell Sob 03 Sty 2015, 18:01

Naoki uścisnął wyciągniętą w swoją stronę dłoń i uśmiechnął się wesoło widząc, że rozmówca nie narzeka na jego braki, zamiast tego przychodzi do opowiadania o obowiązkach, co zdecydowanie dobrze mu wróżyło. Weekendy zazwyczaj miał wolne, ewentualnie się z kimś widział, ale i to można sobie ładnie rozplanować i poukładać.
- Naoki, miło mi. I... no, kupiłem tutaj niedawno ptasznika, nie wygląda na nieszczęśliwego, właściwie to nieszczęśliwą pod moją opieką. Poza tym to niezbyt, ale lubię zwierzęta. I z czasem mi pasuje, tylko w tygodniu trzeba to dogadać. Mam dosyć... sporo zajęć. Dla dwa popołudnia się znajdą. - stanie na głowie, ale jakoś to powciska, gdzieś pójdzie na inną grupę, coś po nadrabia wieczorem. Stawka może nie była szalona, ale jak na pierwszą pracę, było okej. Za jakiś rok może nawet zarobi na jakieś w miarę sensowne auto...
- To... tyle? Serio mogę dostać tę pracę? - spytał dla pewności, bo i wydawało mu się to jakieś dziwne i zdecydowanie zbyt proste. No, wiadomo, nie jest to zawód, za jaki utrzymywałby rodzinę, ale... no, MA PRACĘ! I to tak łatwo. Tak po prostu, o... uśmiechnął się szeroko, kiedy podszedł do niego kot, kucnął i zaczął lekko drapać za uchem, skoro się wredota domaga. Skąd wiadomo, że wredota? Koty chyba mają to do siebie i tyle. Jedzą pająki.
Naoki Vendell
Naoki Vendell
Ciasteczkowy potwór

Wzrost : 176 cm
Zawód : Absolwent liceum/Model Juliena ;<
Age : 27

https://stayaway.forumpolish.com/t222-naoki-vendell

Powrót do góry Go down

Sklep zoologiczny Empty Re: Sklep zoologiczny

Pisanie by Nanao Akito Sob 03 Sty 2015, 18:27

- Faktycznie! - Nanao nagle dostał olśnienia. - To stąd Cię pamiętam! Nie mogłem skojarzyć. I jak? Wszystko u niej dobrze? - zapytał. Lubił znać losy zwierzątek, które, chociażby przez krótki czas były pod jego opieką. Zdarzało się oczywiście, że jego podopieczni nigdy nie znajdywali swojego domu i całe życie spędzali w sklepie, stając się niejako atrakcją. Było tak chociażby z Księciem, czy starym już wężem Amadeuszem, leniwie wygrzewającym się w terrarium.
- Można powiedzieć, że już. - uśmiechnął się ciepło. - Skoro lubisz zwierzęta, Książę, czyli ten mały rudzielec, Cię zaakceptował, to ja nie mam nic przeciwko. Przyjdź w sobotę, zrobię Ci dzień próbny. Jeśli uznasz, że Ci się podoba, to podpiszemy umowę. A z tygodniami to jakoś się dogadamy. Na pewno coś się wymyśli, żeby wszyscy byli zadowoleni. To jak? Masz jeszcze jakieś pytania?
Nanao Akito
Nanao Akito

Wzrost : 167 cm
Zawód : Właściciel sklepu zoologicznego
Age : 32

https://stayaway.forumpolish.com/t295-nanao-akito#1387

Powrót do góry Go down

Sklep zoologiczny Empty Re: Sklep zoologiczny

Pisanie by Naoki Vendell Sob 03 Sty 2015, 18:59

- W sumie to nie, wszystko się zobaczy po prostu. To... dzięki, do soboty.
Uśmiechnął się szeroko i wstał, zostawiając w spokoju kocura, który zaczął ocierać się o jego nogę i chyba go polubił. Cóż, Naoki nigdy nie miał problemu ze wzbudzaniem sympatii u zwierząt, te jakoś po prostu go lubiły.
Trochę dziwnie mu było z myślą, że ot tak, najwidoczniej dostał pracę, ale w sumie to cieszyło go to. Jeszcze tylko podpisać umowę. A potem powiedzieć rodzicom, że ma pracę, niech się cieszą. Ale to już po wszystkim, żeby nie zdążyli wpaść na pomysł, że "pójdą z nim, bo on jest młody, da się wkręcić i pewnie sprzeda nerkę", czy coś.
Zapiął na nowo swój zimowy płaszcz i wyszedł ze sklepu.

zt
Naoki Vendell
Naoki Vendell
Ciasteczkowy potwór

Wzrost : 176 cm
Zawód : Absolwent liceum/Model Juliena ;<
Age : 27

https://stayaway.forumpolish.com/t222-naoki-vendell

Powrót do góry Go down

Sklep zoologiczny Empty Re: Sklep zoologiczny

Pisanie by Nanao Akito Sob 03 Sty 2015, 19:16

- Do zobaczenia w sobotę. - pokiwał jeszcze chłopakowi na do widzenia, po czym wrócił na zaplecze do porządkowanie towaru. Po jakimś czasie dołączył do niego rudy kocur. Zręcznie, pomimo swojej masy, wskoczył na półkę obok Nanao, ziewnął i zwinął się w kłębek.
- I co, Książę? Zobaczymy co z tego wyniknie. Polubiłeś tego chłopaka, co?
Kot jednak nawet się nie ruszył, Nanao więc tylko zaśmiał się cicho i zajął się pracą.

[z. tematu]
Nanao Akito
Nanao Akito

Wzrost : 167 cm
Zawód : Właściciel sklepu zoologicznego
Age : 32

https://stayaway.forumpolish.com/t295-nanao-akito#1387

Powrót do góry Go down

Sklep zoologiczny Empty Re: Sklep zoologiczny

Pisanie by Naoki Vendell Nie 01 Lut 2015, 19:27

Przyszedł zgodnie z umową w sobotę. Przed wejściem do sklepu wyrzucił do kosza papierek po ledwie skończonym batonie. Zaraz pchnął drzwi i wszedł do środka, rozglądając się za właścicielem zwierzęcego przybytku.
- Hej!
Nawet się nie spóźnił. Był niewyspany, ale nie pierwszy raz wstawał wcześnie w weekend. I nie ostatni, jak do wszystkich jego zajęć dojdzie jeszcze praca, coś takiego pewnie stanie się normą.
- Noo... od czego zacząć?
W sumie to nie był pewien, czy ma coś robić, sprzątać, czekać na klientów? Dostanie jakiś roboczy outfit? Podszedł do terrariów i patrzył chwilę na pająki.
Naoki Vendell
Naoki Vendell
Ciasteczkowy potwór

Wzrost : 176 cm
Zawód : Absolwent liceum/Model Juliena ;<
Age : 27

https://stayaway.forumpolish.com/t222-naoki-vendell

Powrót do góry Go down

Sklep zoologiczny Empty Re: Sklep zoologiczny

Pisanie by Nanao Akito Nie 01 Lut 2015, 20:04

Stał na zapleczu, układając pudła świeżo dostarczonego towaru w miarę stabilne piramidy. Kiedy usłyszał głośne „Hej”, odstawił ostatnie pudło na ziemię i wyszedł na sklep. Książę potruchtał za nim, jednym płynnym skokiem wylądował na ladzie i miauknął, wyciągając przed siebie pulchną łapę i trącając nią Naokiego.
- Cześć. – uśmiechnął się na widok chłopaka. – Gotowy? W takim razie chodź ze mną.
Zaprowadził blondyna do niewielkiego pokoiku socjalnego na zapleczu.
- Możesz tu zostawić swoje rzeczy. Zaraz wyszukam Ci też fartuch. Tam w razie czego jest toaleta. – wskazał na znajdujące się po drugiej stronie pokoju drzwi. – Plakietkę z imieniem dorobię Ci potem. – odparł, wręczając chłopakowi fartuch przypominający ogromnego misia pandę.
- No i… przepraszam. Nigdy nie zatrudniałem nikogo, dlatego za bardzo nie wiem co robić i mówić. I wtedy klepię trzy po trzy. - westchnął.
- Może najpierw pokażę Ci sklep, hm? I wszystkie zwierzaki, bo trochę ich tu jest.
Nanao Akito
Nanao Akito

Wzrost : 167 cm
Zawód : Właściciel sklepu zoologicznego
Age : 32

https://stayaway.forumpolish.com/t295-nanao-akito#1387

Powrót do góry Go down

Sklep zoologiczny Empty Re: Sklep zoologiczny

Pisanie by Naoki Vendell Nie 01 Lut 2015, 20:18

Poszedł za niższym chłopakiem, rozglądając się po pomieszczeniu socjalnym. Kiedy zobaczył fartuch, w pierwszej chwili uniósł brwi, zaraz po prostu się roześmiał. No, takiego stroju się nie spodziewał, ale co tam. Może być zabawnie, nie uważał tego za szczególnie uwłaczające, choć nie czuł się też szczególnie męsko, zakładając go. Co tam. Po prostu go to bawiło.
- Niezłe te stroje. - stwierdził i dzięki wrodzonej bystrości, dopiero teraz przyjrzał się uważniej strojowi Nanao. No... tego by już chyba nie ubrał. Zdecydowanie lepiej trafił. Zdecydowanie.
- W porządku, w razie czego będę po prostu pytał. - skinnął głową na propozycję pokazania mu sklepu i po prostu ruszył za Nanao. Sam sklep nie był może wielki, ale zwierząt się w nim sporo mieściło.
- Mam je karmić?
Wolał się upewnić.
- Jeśli tak, przyda mi się rozpiska, co dla czego i w jakich porcjach. - stwierdził po krótkim namyśle. Stuknął w szybkę terrarium palcem, gapiąc się na siedzącą w środku jaszczurkę.
Naoki Vendell
Naoki Vendell
Ciasteczkowy potwór

Wzrost : 176 cm
Zawód : Absolwent liceum/Model Juliena ;<
Age : 27

https://stayaway.forumpolish.com/t222-naoki-vendell

Powrót do góry Go down

Sklep zoologiczny Empty Re: Sklep zoologiczny

Pisanie by Nanao Akito Nie 01 Lut 2015, 20:38

- Tak, wiem. – uśmiechnął się przepraszająco, o dziwo bez problemu wyłapując sarkazm w głosie chłopaka. – Jednak przychodzi tu dużo dzieci z rodzicami, no i jakoś samo tak wyszło. - usiłował się tłumaczyć. Z marnym skutkiem.
Pokazał mu cały sklep i zapoznał ze wszystkimi zwierzakami. Zarówno ze stałymi bywalcami, jak i tymi przeznaczonymi na sprzedaż.
- Amadeusz i kilka innych zwierząt nie są na sprzedaż. Książę też nie. Nawet, jeśliby oferowali Ci za niego fortunę. – wziął rudzielca na ręce. – Jeśli będziesz chciał się zająć zwierzętami, jak najbardziej mogę Ci zrobić rozpiskę. Dzisiaj na razie pomożesz mi z towarem na zapleczu, a potem razem możemy obsługiwać klientów, żebyś się wprawił. Na koniec, tuż przed wyjściem, pomożesz mi nakarmić tę menażerię. Pasuje Ci? – zapytał. Wiedział, że praca w sklepie mogła wydawać się prościzną, jednak przy bliższym spojrzeniu okazywała się grą na wiele frontów jednocześnie. Nie każdemu to odpowiadało.
Nanao Akito
Nanao Akito

Wzrost : 167 cm
Zawód : Właściciel sklepu zoologicznego
Age : 32

https://stayaway.forumpolish.com/t295-nanao-akito#1387

Powrót do góry Go down

Sklep zoologiczny Empty Re: Sklep zoologiczny

Pisanie by Naoki Vendell Nie 01 Lut 2015, 20:48

- Spoko. Może być śmiesznie, jak ktoś znajomy wpadnie. - stwierdził. Miał na tyle dystansu do siebie i tyle razy już wygłupiał się na każdy możliwy sposób, że nie miał powodu, aby martwić się o to, co ktoś sobie pomyśli. Ot, praca i tyle. Śmieszny strój. Gorsze rzeczy ubierał dla byle zakładu. Co prawda wtedy nie chodził do pedalskiej szkoły i teraz niby powinien bardziej uważać, ale co tam.
- W porządku. To chyba twój ulubieniec, co? - przysunął się i podrapał kota za uchem, kiedy niższy chłopak wziął go na ręce. - Pasuje. Po prostu mów co robić.
Z czasem pewnie nabierze wprawy i sam będzie wiedział co zrobić, póki co jednak wolał, żeby druga osoba mówiła mu wszystko po kolei i niemal prowadziła za rękę. Poszedł zaraz na zaplecze, żeby zająć się wypakowywaniem towaru z pudeł, w których został najpewniej dostarczany i odkładaniem go we wskazane miejsca.
Naoki Vendell
Naoki Vendell
Ciasteczkowy potwór

Wzrost : 176 cm
Zawód : Absolwent liceum/Model Juliena ;<
Age : 27

https://stayaway.forumpolish.com/t222-naoki-vendell

Powrót do góry Go down

Sklep zoologiczny Empty Re: Sklep zoologiczny

Pisanie by Nanao Akito Nie 01 Lut 2015, 21:00

- Książę to prawie członek rodziny. Przywiązałem się do niego. - wyznał.
Widział, że mały rudzielec już został przekupiony przez Naokiego i pewnie teraz nie da mu spokoju. Już w tej chwili nadstawiał się i mruczał, byle tylko dostać kolejną porcję pieszczot.
Odstawił kota na podłogę, a razem z chłopakiem poszedł na zaplecze. Pokazał mu, co gdzie ustawić, by zachować jako taki porządek i zaczęli rozpakowywać towar. Gdy wybiła dziesiąta, Nanao przerwał na chwilę pracę.
- Muszę otworzyć sklep i ogarnąć kasę. Dasz radę sam? Jak coś, to wołaj. A jak skończysz, to możesz zrobić sobie przerwę. Potem poobsługujemy klientów.
Nanao Akito
Nanao Akito

Wzrost : 167 cm
Zawód : Właściciel sklepu zoologicznego
Age : 32

https://stayaway.forumpolish.com/t295-nanao-akito#1387

Powrót do góry Go down

Sklep zoologiczny Empty Re: Sklep zoologiczny

Pisanie by Naoki Vendell Pon 02 Lut 2015, 19:34

- Jasne, spoko.
Wzruszył ramionami. Rozpakowywanie nie było trudne, nic szczególnie ciężkiego, tylko dosyć sporo rzeczy i zajmowało to czas. Ale skoro Nanao widocznie jakoś wybitnie się nie spieszyło - i to nie był problem. Czasem podrapał kota za ucho, czy poświęcił kilka sekund na pozaczepianie go.
Lubił zwierzęta i rudy kot nie był wyjątkiem. Zajął się wypakowywaniem i, kiedy skończył było już popołudniu. Żołądek ssał go niemożliwie, ale chciał mieć to z głowy. Wyszedł potem do Nanao.
- Pójdę kupić coś do jedzenia. Chcesz coś, albo idziesz ze mną?
Spytał, uznając, że skoro może zrobić sobie przerwę, idealna okazja, żeby się przejść i uzupełnić poważne niedobory pożywienia.
Naoki Vendell
Naoki Vendell
Ciasteczkowy potwór

Wzrost : 176 cm
Zawód : Absolwent liceum/Model Juliena ;<
Age : 27

https://stayaway.forumpolish.com/t222-naoki-vendell

Powrót do góry Go down

Sklep zoologiczny Empty Re: Sklep zoologiczny

Pisanie by Nanao Akito Wto 03 Lut 2015, 08:44

Pomimo weekendu, a może właśnie z powodu weekendu, w sklepie panował dość duży ruch. Co chwilę ktoś wchodził, gdy ktoś inny wychodził. Przyszło mnóstwo rodziców ze swoimi pociechami, by wybrać obiecane zwierzątko. Mnóstwo osób, które w tygodniu nie miały czasu, a musiały szybko zakupić karmę, czy inne przysmaki dla pupilków. I całe gro niezdecydowanych, którzy by chcieli, ale nie do końca wiedzieli, co takiego.
Przy tych ostatnich Nanao miał najwięcej pracy, bo tacy ludzie domagali się jego atencji przez cały czas. Kiedy więc Naoki skończył porządkować towar i wyszedł z zaplecza, zastał swojego pracodawcę wysłuchującego pasjonującego wywodu o kolorze kocich kuwet.
- Idź, idź. Ja się na razie stąd nie wyrwę. - kiwnął do niego, że może spokojnie wyjść do sklepu. On da sobie radę. W końcu już nie raz dawał.
Nanao Akito
Nanao Akito

Wzrost : 167 cm
Zawód : Właściciel sklepu zoologicznego
Age : 32

https://stayaway.forumpolish.com/t295-nanao-akito#1387

Powrót do góry Go down

Sklep zoologiczny Empty Re: Sklep zoologiczny

Pisanie by Naoki Vendell Wto 03 Lut 2015, 13:05

Cóż, praca pracą, on przerwy potrzebuje i rezygnować z niej nie będzie. Podobne podejście sugerowałby Nanao, kiedy tylko skończy z tym jednym klientem, człowiek po prostu potrzebuje chwili dla siebie. I przede wszystkim: chwili, żeby coś porządnie zjeść! Zaszedł do pierwszego napotkanego fast fooda i zamówił sobie dwa hamburgery, duże frytki i colę. Siadł przy stoliku, choć dziwnie mu było tak samotnie, ale co poradzi? Zabrał się za jedzenie, co wiele czasu mu nie zajęło i wrócił niespiesznie do pracy.
Porozglądał się po sklepie, jego uwagę zajął jakiś dzieciak, któremu najwidoczniej rodzice pozwolili kupić zwierzę, ale zdecydowanie mniejsze, niż pies i odciągali gdzieś do gryzoni. Kucnął więc przy nim i zagadnął o szczury, bo i sam uważał, że te zwierzaki są całkiem czadowe i miał pewność, że przeciętny okołodziesięciolatek płci męskiej zdecydowanie podzieli jego zdanie. Już po chwili oglądali zwierzaki o obślizgłych ogonach, które biegały, jadły, spały i wykonywały inne typowe dla siebie szczurze obowiązki dnia codziennego.
Naoki Vendell
Naoki Vendell
Ciasteczkowy potwór

Wzrost : 176 cm
Zawód : Absolwent liceum/Model Juliena ;<
Age : 27

https://stayaway.forumpolish.com/t222-naoki-vendell

Powrót do góry Go down

Sklep zoologiczny Empty Re: Sklep zoologiczny

Pisanie by Nanao Akito Wto 03 Lut 2015, 19:45

Obsługiwał klientów jednego po drugim, nie mając czasu nawet myśleć o przerwie. Nie liczył chłopakowi czasu ile spędzał na przerwie. Nie o to chodziło, czy pracował pełne godziny, kosztem własnego żołądka i pęcherza. Ba! On nawet średnio zauważył, że Naoki z przerwy wrócił. Zorientował się dopiero, kiedy blondyn kucnął przy niewysokim, rudym chłopcu i razem zaczęli oglądać szczury.
Nanao uśmiechnął się wtedy i korzystając z wolniejszej chwili wyciągnął z pod lady tekturowe pudełko, po czym podszedł do blondyna. Podał mu pudełko, zachęcając tym samym, żeby wyciągnął terrarium upatrzone zwierzątko. Potem jeszcze cicho poinstruował go, żeby zapytał, czy jeszcze czegoś dla gryzonia nie potrzeba. Oczywiście, że było potrzeba. Koniec końców rodzina na czele z uradowanym dziesięciolatkiem wyszła ze sklepu obładowana w klatkę, miseczki, poidełka, trociny i cały worek jedzenia. I w nowego domownika oczywiście.
- Nieźle Ci poszło. - pochwalił chłopaka. - Twoja pierwsza sprzedaż zakończona sukcesem.
Nanao Akito
Nanao Akito

Wzrost : 167 cm
Zawód : Właściciel sklepu zoologicznego
Age : 32

https://stayaway.forumpolish.com/t295-nanao-akito#1387

Powrót do góry Go down

Sklep zoologiczny Empty Re: Sklep zoologiczny

Pisanie by Naoki Vendell Pią 06 Lut 2015, 15:31

- Wiadomo, nie mogło być inaczej. - uśmiechnął się wesoło do swojego pracodawcy, kiedy zadowoleni klienci wyszli z pięknym szczurkiem. Korzystając z chwili przerwy, zanim do sklepu wejdzie kolejna osoba, Naoki sam kucnął przy tych zwierzętach, żeby pogłaskać jednego. Gdyby nie fakt, że ma Emilkę, kupiłby sobie jednego. Tylko problem jest taki, że szczur wymaga zdecydowanie większej atencji, niż pająk, trudniej go po prostu schować pod łóżkiem, a znając życie Arisee, jak typowa kobieta boi się także szczurów. Egh.
Zaraz jednak zajął się kolejnym klientem - okazało się, że pokazywanie ludziom zwierzaków może być całkiem przyjemnym sposobem na spędzenie dnia, więc i ten całkiem fajnie zleciał. Kiedy zamykali sklep, przeciągnął się leniwie.
- Całkiem tu fajnie. Jak klientów nie ma to nawet przyjemniej. - stwierdził, choć zawsze między ludźmi czuł się, jak ryba w wodzie. To miejsce po prostu, zapewne przez sporą ilość czworo (i więcej...) nogów, płazów i tym podobnych miało swój własny klimat.
Naoki Vendell
Naoki Vendell
Ciasteczkowy potwór

Wzrost : 176 cm
Zawód : Absolwent liceum/Model Juliena ;<
Age : 27

https://stayaway.forumpolish.com/t222-naoki-vendell

Powrót do góry Go down

Sklep zoologiczny Empty Re: Sklep zoologiczny

Pisanie by Nanao Akito Pią 06 Lut 2015, 21:40

Uśmiechał się delikatnie widząc, jak chłopak wczuwa się w rolę sprzedawcy. Jak z klienta na klienta, radził sobie coraz lepiej, tak, że Nanao coraz mniej musiał mu pomagać.
Gdy późnym popołudniem, po uporaniu się ze zgrają klientów i nakarmieniem zwierzyńca zamykał sklep, był zmęczony. Jednak praca z Naokim była o wiele przyjemniejsza niż praca samemu.
- Cieszę się, że tak Ci się podobało. W takim razie mogę liczyć, że popracujesz u mnie dłużej? Oczywiście dni i godziny ustalimy tak, żeby było Ci wygodnie. Domyślam się, że jesteś dość zajętym człowiekiem.
Nanao Akito
Nanao Akito

Wzrost : 167 cm
Zawód : Właściciel sklepu zoologicznego
Age : 32

https://stayaway.forumpolish.com/t295-nanao-akito#1387

Powrót do góry Go down

Sklep zoologiczny Empty Re: Sklep zoologiczny

Pisanie by Naoki Vendell Nie 08 Lut 2015, 13:42

- Taak...
Naoki zamyślił się na moment, bo i dopiero co miał się zapisywać na prawo jazdy. Do tego zajęcia plastyczne, piłka nożna, szkoła... no, ale! Wiedział, jak będzie, a potrzebuje tej pracy i tyle. Poza tym jest fajna, może udałoby się posiedzieć tu dłużej i być trochę mniej pasożytem.
- W sumie to mam ze sobą plan lekcji. Jakoś to dogramy. - nie tracił entuzjazmu, wyjmując z torby wydrukowana kartkę. Były na niej wszystkie zajęcia, nie tylko szkolne. Specjalnie pouzupełniał godziny, żeby było łatwiej, jeśli by się okazało, że dostał pracę (tyle dumy!) i będzie trzeba się poumawiać na konkretne godziny.
- Wiem, że to może być dla ciebie niewygodne, że nie dam rady przychodzić zawsze od konkretnej godziny do innej stałej, ale nie bardzo mogę z tym cokolwiek zrobić. W weekendy mogę przychodzić tak, jak dzisiaj. - wzruszył ramionami. Nie zawsze kończył późno, czasem między szkołą, a zajęciami miał przerwę. Jeśli Nanao to nie będzie pasowało, zostanie po prostu przy weekendowych zmianach.
Naoki Vendell
Naoki Vendell
Ciasteczkowy potwór

Wzrost : 176 cm
Zawód : Absolwent liceum/Model Juliena ;<
Age : 27

https://stayaway.forumpolish.com/t222-naoki-vendell

Powrót do góry Go down

Sklep zoologiczny Empty Re: Sklep zoologiczny

Pisanie by Nanao Akito Nie 08 Lut 2015, 17:32

- Sporo tego. - skwitował, przyglądając się zapchanemu do granic możliwości planowi lekcji Naokiego.
Dumał nad kartką z dobrą chwilę. Chciał poustawiać wszystko tak, żeby nie przeciążać chłopaka, który i tak miał już aż nadto zajęć.
- Słuchaj, w środy masz dziurę pomiędzy szkołą a kursem plastycznym o 18.30. Pasowałoby Ci wtedy? No i weekendy. Jeśli nie, to okej, zostaniemy na razie jedynie przy sobocie i niedzieli. Masz mnóstwo zajęć, pewnie chciałbyś jeszcze kiedyś odpocząć, no i jesteś w trzeciej klasie, prawda? Do testów też trzeba się uczyć. Jak będą ferie czy wakacje wtedy będziesz mógł przychodzi częściej, co nie? - uśmiechnął się i oddał Naokiemu plan. Zaraz też spod lady wyciągnął notes i długopis. Napisał coś na jednej z kartek, po czym wyrwał ją i podsunął chłopakowi.
- Mój numer telefonu. Dzwoń albo pisz, jakby się coś stało i nie mógłbyś przyjść. Albo nagle wypadło Ci coś z planu i miałbyś akurat chwilę, żeby wpaść do pracy.
Nanao Akito
Nanao Akito

Wzrost : 167 cm
Zawód : Właściciel sklepu zoologicznego
Age : 32

https://stayaway.forumpolish.com/t295-nanao-akito#1387

Powrót do góry Go down

Sklep zoologiczny Empty Re: Sklep zoologiczny

Pisanie by Naoki Vendell Nie 08 Lut 2015, 17:57

- Okej, dzięki. Środy pasują. Spróbuję się na kursie wcisnąć na drugą grupę, wtedy we wtorki miałbym trochę biegania, ale w poniedziałek mógłbym wpaść. I spoko, przywykłem do tego, że mam co robić. Lubię tak funkcjonować.
Dodał wesoło. Nawet, jeśli teraz wydawało się, że będzie ciężko, po tygodniu, kiedy sobie to poukłada, okaże się, że ma jeszcze masę czasu między tym wszystkim i spokojnie wciśnie jeszcze jazdy i spotkania ze znajomymi.
Wziął kartkę i od razu wstukał numer telefonu w komórkę. Swojemu nowemu pracodawcy puścił sygnałka.
- Domyślam się, że spisałeś już sobie mój numer z CV, ale w razie czego... - machnął mu telefonem. - Dobra to spadam. Do środy.
Dodał wesoło i wyszedł ze sklepu.

zt
Naoki Vendell
Naoki Vendell
Ciasteczkowy potwór

Wzrost : 176 cm
Zawód : Absolwent liceum/Model Juliena ;<
Age : 27

https://stayaway.forumpolish.com/t222-naoki-vendell

Powrót do góry Go down

Sklep zoologiczny Empty Re: Sklep zoologiczny

Pisanie by Nanao Akito Czw 12 Lut 2015, 08:15

- Do zobaczenia! - pokiwał jeszcze chłopakowi, który w ekspresowym wręcz tempie znikał za zakrętem.
Zapisał w komórce numer telefonu Naokiego, po czym pogłaskał Księcia i zamknął sklep, udając się do domu.

[z. tematu]
Nanao Akito
Nanao Akito

Wzrost : 167 cm
Zawód : Właściciel sklepu zoologicznego
Age : 32

https://stayaway.forumpolish.com/t295-nanao-akito#1387

Powrót do góry Go down

Sklep zoologiczny Empty Re: Sklep zoologiczny

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 1 z 3 1, 2, 3  Next

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach