Kazuya Akari - ten dziwny, ale spoko nauczyciel od infy

Go down

Kazuya Akari - ten dziwny, ale spoko nauczyciel od infy

Pisanie by Kazuya Akari on Sob 07 Lis 2015, 15:50

Nazwisko: Akari
Imię:  Kazuya
Wiek: 26 lat
Wzrost: 178 cm
Wygląd:

Czarne, proste włosy, skośne oczy. Zdziwiony? Ja też nie. Spróbujmy więc inaczej.
PÓŁDŁUGIE POSTRSZĘPIONE czarne, proste włosy, jedno oko NIEBIESKIE, drugie brązowe. Jednak okazuje się, że słowo „JAPOŃCZYK” plus kolor oczu i włosów to nie wszystko, co określa człowieka. Rasiści zero, do jednego dla... dla mnie.

Kazuya jest potężnego wzrostu i potężnej budowy. To znaczy jak na azjatę, oczywiście. Ma 178 cm wzrostu (gigant) i dobrze zbudowane mięśnie a'la kung fu. Gdyby nie stanowczo przeważające w jego życiu elementy high-tech i miłość do komputerów, pewnie zostałby zawodnikiem międzynarodowym. Jednak wygrało to drugie marzenie. Zostać prawdziwym królem cybernetyki. Ale to nie określa jego wyglądu, przepraszam.
Kazuya jest przystojny, dba o siebie, chociaż nie do przesady. Po prostu tyle ile potrzeba mężczyźnie. Włosy nosi albo rozpuszczone, co wygląda całkiem nie-najgorzej (dodaje mu to pazura) albo związane w kitkę z odgarniętą grzywką (włosy są mocną stroną kiedy chcesz poderwać chłopaka, słabszą, kiedy przeszkadzają ci w spawaniu mikroprocesora).
Ma małą wadę wzroku – chyba jak każdy informatyk, ślęczący milion godzin przed monitorem. Przez większość czasu nosi soczewki, ale w domu wygodniej mu chodzić w okularach. W  szkole – różnie.
Na plecach tatuaż, jeden duży tribalowy chaos. Jeśli kto posiądzie o nim wiedzę to... To gratuluję – Kazuya jest zamkniętym introwertykiem, nie lubi opowiadać o sobie.
Co do wyglądu jeszcze... Po jego dłoniach można poznać, że nie jest tylko nauczycielem. Często nie może domyć różnych kolorowych plam z mazi, olejów, tuszy i innych ingredientów jego pracy po pracy. Czasem można się doszukać lekkich przypaleń lub drobnych zadrapań – a to lutownica mu się wyślizgnęła ze zmęczenia z dłoni, a to wsadził rękę w ciasne miejsce (bez skojarzeń, no bardzo cię proszę!) i nie mógł jej łatwo wyjąć.
Poza tym można dodać standardowe ozdoby człowieka zmęczonego – podkrążone oczy, minę a'la zombie.

Znaki szczególne:
W/w tatuaż na plecach, dwukolorowe oczy, czasem okulary. Postawa wojownika kung fu.

Charakter:

Kazuya, jak wcześniej już wspomniałem, jest introwertykiem. To w dużej mierze ułatwia zrozumienie jego psychiki. Nie jest jednak z typu takich, co to siedzą w kącie, zawinięci w koc, ze słuchawkami na uszach i odstraszają przechodniów gnuśną miną. On raczej jest jak... Da Vinci. Dziwny, szalony, zatopiony we własnym świecie wewnętrznym. Jest geniuszem, pracoholikiem (a raczej pasjo-holikiem). Może wydawać się nieco tajemniczy, ale tak naprawdę chodzi nie o to, że nie mówi o sobie, a raczej o to, że wy nie potraficie zadać mu właściwych pytań. A Kazuya nie zwykł domyślać się co innym chodzi po głowie. Jest skupiony na tym, co robi.
Jest odpowiedzialny, niezwykle słowny i szczery. To znaczy jest szczery jeśli tego właśnie chcesz lub kiedy już do reszty wyprowadzisz go z równowagi. A to jest ciężkie, bardzo ciężkie.
To chodząca oaza spokoju i cichego sarkazmu, zaprawionego cynizmem.
Brzmi jak człowiek bez jaj, ale nie do końca. To znaczy niektórzy stwierdzą, że jest to człowiek bez jaj. Ich sprawa. Kazuya to cicha woda. Ciężko przejrzeć jego zamiary, bo działa nieszablonowo. Czasem jest powściągliwy do bólu, a czasem porywczy i impulsywny. W głównej mierze  uzależnione jest to od tego jaki jest. A jaki jest? Jest sobą. Nie próbuje nikogo udawać i dlatego naprawdę ciężko opisać jego charakter.
Lubi uczniów, którzy chcą się uczyć. Nie chodzi o tych, którzy są najlepsi. Chodzi o tych, którzy chcą się rozwijać, niezależnie od poziomu. Nie znosi tych, którzy uważają, że pozjadali rozumy. Uważa, że z nich już nic nie będzie. Trochę niesprawiedliwe podejście? Może i tak, ale po co marnować czas na kogoś, kto i tak ma to gdzieś.
Do obcych odnosi się z ogromnym dystansem, ale stara się być uprzejmy. Można uznać, że ma dla nich więcej cierpliwości niż do bliskich.
Chociaż... Jakich bliskich? Kazuya za najbliższą swoją rodzinę uznaje kilka swoich robotów i prawie-sztuczną-inteligencję z laboratorium dla którego prowadzi konsultacje.

Wady:
Nieprzewidywalny
Ma problem z bliskością emocjonalną
Cynik
Szybko się nudzi, nie znosi monotonii
Uparty jak muł

Zalety:
Geniusz
Solidny partner w działaniach
Odpowiedzialny
Uparty (!)


Historia:
Nie ukrywajmy, że praca nauczyciela informatyki to nie jego powołanie, misja życiowa. Kazuya marzy o zostaniu azjatyckim Iron Manem. Wszystkie (wolne) zarobione w szkole i na korepetycjach pieniądze wydaje na części i najnowsze podzespoły. I to nie jest tak, że to jest jego jedyna praca – szkoła, uczenie, korki. Udziela konsultacji dla laboratorium cybernetycznego, wykonuje programy na zamówienie dla branży high-tech – fabryk, korporacji itp.  Jednym słowem wszędzie go pełno.

Zaczęło się od tego, że urodził się w normalnej rodzinie, mieszkającej w ciasnym mieszkaniu. Jako syn nie narzekał na brak uwagi ze strony rodziców. Jednak źle się to kończyło. Kazuya był po prostu inny i nie lubił robić tego, co wszyscy. Ojciec i matka wymagali od niego na początku, żeby uczył się wszystkiego, w czym oni czuli się za słabi, bo nie uczyli ich tego rodzice. Uważali, ze to dobre, że go ochroni. Ale on nie potrafił się z tym zgodzić. I tak z jednych przedmiotów przynosił oceny najwyższe i pochwały nauczycieli, a z drugich był zagrożony, a nauczyciele go nienawidzili. Kazuya po prostu skupiał się tylko na tym, co mu odpowiadało. Na kung-fu, informatyce i kulturach. Przez chwilę jego rodzice mieli nadzieję, że zostanie lekarzem i uratuje ich rodzinę, wyciągnie ich z klasy średniej. Jednak Kazuya zawiódł ojca i matkę. Został informatykiem. I wyrzucono go za to z domu. Było mu przykro, ale postanowił skupić się na marzeniach. Konsekwentnie realizował swoje plany, niezależnie od tego, co się działo. Bywało tak, że nie miał niczego w ustach przez kilka dni, groziło mu mieszkanie w garażach na obrzeżach miasta. Jednak zawsze ze wszystkim sobie radził. Z tamtych czasów zrodził się jego nadpobudliwy pracoholizm i życie na granicy bezsenności. To chyba jedyny nauczyciel, który potrafi zasnąć w trakcie egzaminu z informatyki. Uczniowie go lubią, bo opowiada im czasem o pracy w laboratorium. Inni nauczyciele lubią go bo jest wobec nich uprzejmy i pomaga im okiełznać magię technologii, jeśli go urobić trochę. Nie lubią go za to rodzice uczniów, bo na ich pytania zazwyczaj rozkłada bezradnie ręce.

Rodzina:
Wszyscy żywi i zdrowi. Matka i Ojciec obrażeni, siostra z zasady nie odzywa się do niego.
Idealny typ partnera: Zmienny, dopasowany do aktualnego humoru, rozrywkowy i nie-nudny.
Zainteresowania:
Robotyka i programowanie
Cybernetyka
Kulturoznawstwo
Medycyna patologiczna (choroby)

Zawód/Klasa/Wydział: Nauczyciel Informatyki
Typ: Seme
Miejsce zamieszkania: Kawalerka (bloki)

(Przepraszam za chaos. Chociaż w sumie pasuje do postaci. )


Ostatnio zmieniony przez Kazuya Akari dnia Sob 07 Lis 2015, 17:45, w całości zmieniany 1 raz
avatar
Kazuya Akari

Wzrost : 178
Zawód : Nauczyciel informatyki (oraz programista, robotyk)

Zobacz profil autora http://stayaway.forumpolish.com/t513-kazuya-akari-ten-dziwny-ale

Powrót do góry Go down

Re: Kazuya Akari - ten dziwny, ale spoko nauczyciel od infy

Pisanie by Shu_shiroi on Sob 07 Lis 2015, 17:10

Dopisz jeszcze gdzie owa kawalerka się znajduje - kamienice czy bloki - i będzie akcept Smile

Powrót do góry Go down

Re: Kazuya Akari - ten dziwny, ale spoko nauczyciel od infy

Pisanie by Kazuya Akari on Sob 07 Lis 2015, 17:45

Niech będą bloki, żeby nie było zbytniej burżuazji. Dopisane.
avatar
Kazuya Akari

Wzrost : 178
Zawód : Nauczyciel informatyki (oraz programista, robotyk)

Zobacz profil autora http://stayaway.forumpolish.com/t513-kazuya-akari-ten-dziwny-ale

Powrót do góry Go down

Re: Kazuya Akari - ten dziwny, ale spoko nauczyciel od infy

Pisanie by Shu_shiroi on Sob 07 Lis 2015, 17:48

Zaakceptowane Smile

Powrót do góry Go down

Re: Kazuya Akari - ten dziwny, ale spoko nauczyciel od infy

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach